30. okt, 2015

Utstilling og LP 2015

Avdeling Grenland Ønsket lørdag 10. Oktober -15 alle velkommen til vårt årlige arrangement. Vi arrangerte Spesialutstilling med valpeskue og Lydighetsprøver for alle raser i Herkules Idrettspark i Skien. Dommer på utstillingen var Michael Lumby (Dansk) og Trond Morten Teigen var dommer i lydighetsringen.

 

Avdelingen var svært fornøyd med deltakelsen i lydigheten, så mange har vi aldri hatt! Utstillingen var også vellykket med godt oppmøte og godt humør.

Takk til alle frivillige, både i og utenfor klubben for kjempeinnsats både før og på arrangementsdagen!

 

Resultatene ble som følger: 

 

RESULTATLISTE VALPESKUE, UTSTILLING OG LP

AVD.GRENLAND 10. Oktober 2015

Dommer valp og utstilling: Michael Lumby

 

6-9-mnd hanhund (4 = 4 Meget Lovende)

ML-1 og 1 BHK-BIM Beibar’s Ringo E: Magne Henne O: eier (F.: IPO 3 Jim v. Holtkämper Hof – M: Olina v. Holtkämper Tor)

ML-2 og 3 BHK Falkøen`s M-Zenon E: Bente Risdal O: Wenche Olsen og Kjell Olaf / Jørn P. Sønslien (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: BH AD SCHH1 KKL1A IPO 1 Falkøen’s Nikita)

ML-3 – 2 BHK Beibar’s Rinti E.: Harald Uldal O: Magne Henne, Wenche Rørtveit, 3739 Skien (F.: IPO3 Jim V. Holtkämper Hof – M.: Olina v. Holtkämper Tor)

ML-4 Team Marlboro Chako E.: Terje Vehus, O.: - (F.: SCH3 Omen V. Radhaus – M.: BH AD SCHH3 AK8DE Team Marlboro Tasha 

 

4-6- mnd. Tispe (3= 3 Meget Lovende)

ML-1 – 1 BTK- BIR Falkøen’s Rea E: Olav Nordskog, Kjell Olaf Olsen O: Wenche Olsen, Kjell O. Olsen, Jørn P. Sønslien (F.: BH AD IPO 1 Newton V. Frankengold – M.: IPO 1 Falkøen’s Lucka)

ML-2 Nixie av Exram E: Geir Lauvdal, O: Bente og Terje Wehus

(F.: BH AD IPO 1 Laban V. Emkendorfer Park – M.: BH Falkøen’s Gling)

ML-3 Nila av Exram E: Jan Georg Libermann, O: Bente og Terje Wehus

(F.: BH AD IPO 1 Laban V. Emkendorfer Park – M.: BH Falkøen’s Gling)

 

6-9- mnd. Tispe (3= 3 ML)

ML-1-2 BTK Falkøen’s Nala E: Kjell Olaf Olsen og Alfons Licher O: Wenche og Kjell Olaf Olsen / Jørn P. Sønslien. (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: IPO 1 Falkøens Lea)

ML-2 Xentha av Zynken E.: Magne Henne O.: Ingemann og Anita Auestad / Knut Arild Ljåstad. (F.: BH AD IPO3 Chicco V. Hammelsbacher Hof – M.: AD BH IPO 1 Gaia av Zynken

ML-3 Falkøen’s Nora-Pepin E: Kjell Olaf Olsen og Alfons Licher O: Wenche og Kjell Olaf Olsen / Jørn P. Sønslien. (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: IPO 1 Falkøens Lea)

 

Utstilling – normalhår

Juniorklasse hanhund: (2= 1 rød, 1 CK – 1 IM)

E-1-CK -4BHK Masco Tyson av Exram E.: Geir Joar Melhus, O.: Bente og Terje Vehus (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: Falkøens Gling)

IM Furengs Zacko E.: Harry Søderstrøm, O.: Therese Danielsen (F.: IPO1 Lyagers Palermo – M.: BH AD Jolizis Farah)

 

Unghund klasse hanhund: (1=1 IM)

IM Beibar`s Quanto E.: Frode Brakstad O.: Magne Henne, (F.: BH IPO1 Oberon V. Funkenspiel – M.: Olina V. Holtkämper Tor)

 

Åpen klasse hanhund (2=2 rød, 1CK)

E-1-CK-3 BHK Neverkilen’s Ayamas E: Rune Sørensen O: Kai Svendsen (BH AD SCHH1 IPO2 IPO3 Yenn v. Noort – SCHH3 Falkøen’s Kuba)

E-2 Bar-Baras X-Fenris E.: Eline R. Norschau O: Terje M. Kristoffersen (Bh AD SCHH2 Xento v. Bisschofsheim – BH AD SCHH1 C-Vilje av Chamirox)

 

Brukshundklasse hanhund (3=2 rød, 1 im, 2CK,1 CERT, 1RES.CERT)

E-1 CK CERT 1BHK BIM IPO 1 Falkøens Wegas E.: Chris Ruben Simmons, O.: Wenche og Kjell Olaf Olsen / Jørn P. Sønslien. (F.: BH AD SCHH3 Vento V. Der Hopfenhalle – M.: IPO1 BHP3 Hawetos Zaskia)

E-2 CK-res.CERT-2 BHK Luciano av Locathelli E.: Tor O. Aspengren, O.: Kjell og Gjertine Pollestad, (F.: BH AD SCHH3 Ober V. Bad-Boll – M.: Skeidars j`adore)

IM BH AD IPO3 Calippo Sultan E.: Haitham Sobieh, O.: Susanne og Søren Jensen, (BH AD SCHH3 FH1 Naxos V. Frankengold – M.:AD BH SCHH1 Calippo Jamie)

 

Juniorklasse tisper (2= 2 rød-2 CK, 1 Res.CERT)

E-1 CK Res.CERT 2 BTK Veemtroppens Kia E.: Bernhard og Else Grønnevik O.: Tor Aspengren, (F.: Luciano av Locathelli – Veemtroppens Gunhild)

E-2-CK Team Marlboro Rose E.: Terje Vehus, O.: Per Frost

 

Unghund Klasse tispe (1= 1 rød)

E-1 Falkøen’s Hera E.: Signe Christine Daalandhol, O.: Wenche og Kjell Olaf Olsen / Jørn P Sønslien, (F.: BH AD SCHH1 IPO 2 IPO3 Yenn Van Noort – M.: IPO 1 Falkøen’s Lucka)

 

Åpen klasse tispe (1= 1 rød, 1 CK)

E-1 CK Rallarbos Yenni E.: Tore Mehlum og Renate Andersen, O.: Petter og Tore Mehlum/Tommy Oftedal, (F.: IPO 3 Jhay Do Mhuramel – M.: BH AD SCHH3 Dana V. Elzmündungsraum)

 

Brukshundklasse tisper (3=2rød, 1 blå, 2 CK, 1 CERT)

E-1, CK, CERT-1 BTK-BIR Team Marlboro Tasha E.: Terje Vehus, O.: Per Frost, (F.: BH AD SCHH3 Zerxis V. Osterberger-land – M.: Team Marlboro Jara)

E-2 CK-4 BTK Veemtroppens Gunhild E.: Tor Aspengren og Else Grønnevik, O.: Tor Aspengren, (F.: N SE UCH NV-11 BH AD SCHH1 Rotchos Ashan Kahn – M.: BH SCHH1 AD Hossy V. Bad-Boll)

G-3 IPO1 Cutulus Kobra E.: Klaus Erik Gravgaard, O.: Mia Oest Olsen, (F.: Drago V. Patriot – M.: Jamaica v. Der Mohnwiese)

 

Championklasse – tisper (1= 1 rød, 1CK)

E-1-CK-3BTK SE DK UCH BH AD IPO1 Jolizis Rizanna E.: Jeanette Espegren Dutta, O.: Linda C. Fredriksen/Siw H. Thorslund, (F.: BH AD SCHH2 Quinto V. Farbenspiel – M.: BH AD Dorkas V. Astral)

 

Veteranklasse Tispe

E-1-CK BH AD IPO1 NORD UCH NVV-14 NORDVV-14 LPI Ghera av Perlegården E.: Jeanette Espegren Dutta, O.: Kjell Nymoen, (F.: SCHH3 Uno V. Trumpetersprung – M.: Stjernelias Lexie)

 

Åpen klasse Hannhund Langhår (1=1 rød,1 CK, CERT)

E-1 CK, CERT 1 BHK BIR Falkøen’s Q-Banq E: Jenny Andersen O: Jens P. Sønslien (BH AD ACHH3 Vento v.d. Hopfenhalle – BH AD SCHH1 Austhallets Jessie)

 

Juniorklasse Tispe Langhår (1=1 rød)

E-1 Maiken av Exram E.: Yvonne Engdahl, O.: Bente og Terje Vehus, (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: BH Falkøen’s Gling)

 

Resultater Lydighetsprøver   Dommer: Trond Morten Teigen

Klasse I (11=4 rød,1 blå, 2 gul, 3 0, 1 IM)

Klasse II (2= 2 gul)

Klasse III (1=1 gul)

Klasse Elite (5=2 rød, 1 gul, 1 0, 1 IM)


 

Klasse I

  1. Premie –

    184p. Bonita (Golden Retriever) E.: Stine Røssum, O.: Bente Larsen

    175,5p. BH Bar-Baras X-Fenris (Schæfer) E.: Eline R. Norschau, O.: Terje M. Kristoffersen

    174p. Fluffy (Blandingshund) E.: Gro Bråstein, O.: -

    171,5p. Vatnebygdas Os Gyda (Norsk Buhund) E.: Anne Marthe Fæhn Hanedalen, O.: Marianne Rønning

     

  2. Premie

    146,5p. Izgaras Extraordinary (Tervueren) E.: Marie Helene Torsnes, O.: Heidi og Bjørnar Hagen

     

  3. Premie

    139,5 Onkel Epos Cera A Quintana (Berner sennenhund) E.: Kristin Broch Dahl, O.: Merethe Nielsen

    105p. BH Haukåsens Denn Etter Una (Schæfer) E.: Hilde Westad Christiansen, O.: Hilde Westad Christiansen

     

  1. Premie

    98p. Gromguttens Aldeles Adorable Alma (Berner Sennenhund) E.: Kristin Broch Dahl, O.: Kristin Broch Dahl

    89p. Yapyards Sunshine (Riesenschnauzer) E.: Magdalena Wood og Terje Melquist, O.: Trine Madsen og Atle Rånes

    48p. Te-Lexie (Schæfer) E.: Silje Larsen, O.: Terje Ellefsen

     

IM

    0p. La Leias Doughty Darius (Dvergschnauzer) E.: Liva Espedalen, O.: Frida Tjernberg

 

 Klasse II

  1. Premie

    127p. Nesbakkens Kelly (Border Collie) E.: Bente Somdal, O.: Linn Kristin Flaten

    106p. BH Nanduhrias Hasufel (Groenendael) E.: Veronica Olsen, O.: Kristine Bjørnå Vinje

 

Klasse III

2.Premie

        247p. Vargfjells Dark Angel Mozilla (Schæfer) E.: Vigdis Knutsdotter Stifjell, O.: Knut Oskarsen

 

 Klasse Elite

  1. Premie

    260p. N LCH Izgaras Eikki (Tervueren) E.: Geir Brandtzæg, O.: Heidi og Bjørnar Hagen

    258p. Works Ella (Border Collie) E.: Berit Kirkaune, O.: Kristin Løkkemo

     

3.Premie

        219p. BH I-Lexie av Lisgard (Schæfer) E.: Toril Marie Kragseth Sletner, O.: Lisbeth Kvinge/Ingar Brøderud

 

0.Premie

        152,5p. Aussie Gårdens Spice It Up (Australian Shepherd) E.: Anne Vesterdalen/Olav Viki, O.: Kate Svanberg og Tone Valentin Andersen

 

IM

        0p. Hottonias Cnallgo Diva (Border Collie) E.: Gudrun Tønnesøl Rystad, O.: Mona Eidesmo/Tove Andersen