27. sep, 2014

Spesialutstilling og LP for alle raser 27.09.14

Avdeling Grenland arrangerte Spesialutstilling med valpeskue og Lydighetsprøver alle raser i Herkules Idrettspark i Skien lørdag 27.september. Dommer på ustillingen var Sven Erik Lundkvist og Øystein Ødegaard var dommer i lydighetsringen.

Utstillingen ble arrangert i flott høstvær og dommerne gjorde sitt til at stemningen var meget god både i og utenfor ringene.

Avdelingen var fornøyd med deltakelsen i utstillingsringen. Vi kunne ønsket oss noe større deltakelse i lydighetsringen.

Takk til alle hjelperne for kjempeinnsats både før og på arrangementsdagen!

 

Inger Kristiansen

 

Resultatene ble som følger: 

 

RESUILTATLISTE VALPESKUE, UTSTILLING OG LP

AVD.GRENLAND 27.SEPTEMBER 2014

Dommer valp og utstilling: Sven Erik Lundkvist

 

4-6-mnd hanhund ( 5 = 5 Meget Lovende)

ML-1 BIM Beibar’s Qompis E: Magne Henne, Trommedalsvn.6, 3739 Skien

O: eier,  F.: BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel – M: Olina v. Holtkämper Tor)

ML-2 Remo av Trinento  E:Rolv  Bendigtsen, Sande i Vestfold O: Trond-Egil og Torill Groth, Sande i Vestfold (Bh IPO3 Untox v. Göyzberg – IPO 1 Diva av Trinento)

ML-3 Beibar’s Quanto  E: Frode Brakstad O: Magne Henne, Wenche Rørtveit, 3739 Skien (BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel –  Olina v. Holtkämper Tor)

ML-4 Fughita’s Ouzo E: Aslaug A. Slora, O: Sølvi Irene Hansen, 1890 Rakkestad (BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel – Tana v. Trumpetersprung)

 

4-6- mnd tispe ( 7= 7 Meget Lovende)

ML-1 Falkøen’s Haifa BIR – Beste valp E:Olav Nordskog, Kjell Olaf Olsen O: Wenche Olsen,Kjell O. Olsen, Jørn P. Sønslien (BH AD SCHH 1 IPO 2 IPO3 Yenn V. Noort – IPO 1 Falkøens Lucka)

ML-2 Falkøen’s Hannah Leia E:  Wenche Olsen,Kjell O. Olsen, Jørn P. Sønslien, O: eier

(BH AD SCHH 1 IPO 2 IPO3 Yenn V. Noort – IPO 1 Falkøens Lucka)

ML-3 Beibar’s Qissy  E: Ragnhild Dyrland, O: Magne Henne, Wenche Rørtveit, 3739 Skien (BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel –  Olina v. Holtkämper Tor)

ML-4 Beibar’s Queen E: Arild Andersen, O: Magne Henne, Wenche Rørtveit, 3739 Skien (BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel –  Olina v. Holtkämper Tor)

 

6-9- mnd tispe Langhår  (2= 2 ML)

ML-1 BIR Ussie av Zynken  E: Anita Auestad og Ingemann Auestad, O:  Anita og Ingemann Auestad/Knut A. Ljåstad (BH AD SCHH1 IPO2 IPO3 Yenn v. Noort – SCHH1 Team Marlboro Quess)

ML-2 Panda av Trinento E: Hanne Larsen Fjeldaas, O: Trond-Egil og Torill Groth, Sande i Vestfold (N UCH Bh Ad IPO3 Owinn’s Warro – BH Chelsi av Trinento)

 

Utstilling – normalhår

Juniorklasse hanhund: (2= 2 rød – 1CK)

E-1-CK -4BHK Falkøen’s Eros E: Stine Eriksen, O: Wenche o Kjell O. Olsen/Jens P. Sønslien (SChh1 Turku de Gold Shark – BH AD IPO1 Falkøen’s Oray)

E-2  Tex av Zynken E: Magne Henne, O: Anita og Ingemann Auestad/Knut A. Ljådal, (N UCH Bh AD IPO3 Owinns Warro – AD BH IPO1 Gaia av Zynken)

 

Unghund klasse hanhund: (3=3 rød , 1 ck 1 res.cert)

E-1 CK res.CERT 2BHK Welincha’s Odin ERobert Olsen, O: Ragnhild og Leif V. Belgen (BH AD  SCHH1 Kratmosens Blake – BH AD IPO 1 N UCH Welincha’s Yes)

E-2 Cross av Zynken E: Anita Auestad O: Ingemann og Anita Auestad/Knut A. Ljådal, (SCHH3 Fulz di Zenevredo – SCHH1 Team Marlboro Quess)

E-3 Neverkilen’s Ayamas E: Rune Sørensen O: Kai Svendsen ( BH AD SCHH1 IPO1 IPO3 Yenn v. Noort – SCHH3 Falkøen’s Kuba)

 

Åpen klasse hanhund ( 2=2 rød, 1CK)

E-1 CK 3BHK Gandhi av Trinento E: Trond-Egil Groth, O: Eier  (INT N SE UCH BH AD SCHH# NV-05 Ingodd’s Agassi – BH AD SCHH1 Ulta av Trinento)

E-2 Bei-Baras X-Fenris E. Eline R. Norschau/Atle Iversen Brekke O: Terje M. Kristoffersen (Bh AD SCHH2 Xento v. Bisschofsheim – BH AD SCHH1 C-Vilje av Chamirox)

 

Brukshundklasse hanhund (2=1 rød, 1 im, 1CK,1CERT)

E-1 CK CERT 1BHK BIR Owinn’s Wasco E: John Harald Pedersen, O: Anne og Oddbjørn Winther, (  SCHH2 Dux v.d. Glockenheide – BH AD SCHH1 Carma d. Haut Mansard)

 

Juniorklasse tisper  (3= 2 rød, 1 im, 1 CK)

E-1 CK Falkøen’s Chanell E:Wenche og Kjell O. Olsen/Jørn P. Sønslien, O: eier (BH AD SCHH1 IPO2 IPO3 Yenn v. Noort – SCHH1 SCHH2 Flexi v. Zellwaldrand)

E-2 Supra av Zynken E: Eva Maria Birkeland, O: Anita og Ingemann Auestad/Knut A. Ljådal (BHAD SCHH IPO1 IPO3 Yenn v. Noort – BH AD SCHH1 Sunny v. Zisawinkel)

 

Unghund Klasse tispe (5= 4 rød, 1 blå, 2 CK)

E-1 CK Welincha’s Olly  E: Leif V. Belgen O: Ragnhild og Leif Vidar Belgen (BH AD SCHH1 Kratmosens Blake – BH AD IPO1 N UCH Welincha’s Yes)

E-2 CK Quanzi av Zynken E: Per Ivar Iversen og Ingemann Austad O: Anita og Ingemann Austad/Knut A. Ljåstad (SCHH3 Futz d. Zenevredo – SCHH1 Team Marlboro Quess)

E-3 Wenlicha’s O’lala E: Bente Irene Johnsen O: Ragnhild og Leif V. Belgen  (BH AD SCHH1 Kratmosens Blake – BH AD IPO1 N UCH Welincha’s Yes)

E-4 Fjella’s Che’ri D.X. E: Linda og Tommy Karlsen O: Tom Atle Nohr/Monica Otte (BH AD SCHH1 Xantos v. Zabershof – BH Rinnrisla’s Damica)

 

Åpen klasse tispe (7= 5 rød, 1 blå, 1 im, 2 CK)

E-1 CK, 4BTK Only av Zynken  E: Ingemann Auestad O: Anita og Ingemann Auestad/Knut A. Ljådal (N SE UCH NV11 BH AD SCHH1 Rothco’s Ashan Kahn – BH AD SCHH1 Qarma av Zynken)

E-2 CK Romi’s Pepita E: Annelie Wreming og Marit Høve  O: Rolf Mangeurd/Trond Aagesen (SCHH3 Hagadahl’s Figo – INT N S UCH BH AD SCHH3 Romi’s Jessa)

E-3 Ira av Trinento E: Trond-Egil Groth og Ragnhild Eriksen, O: Torill og Trond-Egil Groth, (BH AD SCHH3 IPO3 Renzo v. Holtkämper See – BH AD SCHH1 Xantia av Trinento)

E-4 BH AD Ebafarmen’s Justice E: Arild S. Andersen O: Freddy Flinthage, (BH AD SCHH3 N UCH Ebafarmen’s Grizzly – BH AD SCHH1 Gildewangen’s Tiffany)

 

Brukshundklasse tisper (3=3rød, 3 CK, 1 cert, 1 res cert)

E-1, CK, CERT 2 BTK Falkøen’s Selma E: Roald Sørensen, Kjell O. Olsen O: Wenche og Kjell O. Olsen/Jens P. Sønslien (BH AD SCHH3 Omen v. Radhaus – SCHH3 N UCH Falkøen’s Ariel)

E-2 CK, res.CERT  3 BTK Welincha’s Faiza E: Kristin Karlsen O: Ragnhild og Leif V. Belgen (BH AD SCHH2 N UCH Welincha’s Yaro – BH Welincha’s Uta)

E-3 CK, Pasofino’s Nikki E: Magne Henne og Wenche Røvtveit, O: Inger Marie og Kjetil Buer (BH AD SCHH3 Solo v. Köttersbusch – Ebafarmen’s Indy)

 

Championklasse – tisper (1= 1 rød, 1CK)

E-1, CK, 1BTK, BIM N UCH BH AD IPO 1 Romi’s Odi E: Britt Håvi  O: Rolf Mangerud/ Trond Aagesen ( SCHH1 Furbo Degli Achei – INT N S UCH BH AD SCHH3 Romi’s Jessa)

 

Åpen klasse Hannhund Langhår (1=1rød, CK,CERT)

E-1 CK, CERT 1 BHK BIR Falkøen’s Q-Banq E: Jenny Andersen O: Jens P. Sønslien (BH AD ACHH3 Vento v.d. Hopfenhalle – BH AD SCHH1 Austhallets Jessie)

 

Oppdretterklasse

Kennel Welincha E: Ragnhild og Leif Vidar Belgen ble tildelt HP, og hederlig omtale.

 

Resultater Lydighetsprøver   Dommer: Øystein Ødegaard

Klasse I ( 1=1gul)

Klasse II ( 2= 1 gul, 1 0,)

Klasse III (3=2 gul, 1 0,)

Klasse Elite (2=1 blå, 1 0)