21. sep, 2013

Spesialutstilling og LP for alle raser 21.09.13

RESULTATER FRA ARRANGEMENTET PÅ KLYVE IDRETTSBANE 21 SEPTEMBER 2013 

Dommer på valpeskue og utstilling var Leif Belgen.

 

VALPESKUE 

4-6-mnd. Hanh. 2 (1 im, 1 rød)

Nr. 1     Nic av Trinento , Rothco’s Ashan Kahn/Thelma av Trinento.

            E.: Erling M. kristiansen

 

6-9-mnd hanh: 2 (2 rød)

Nr1     Falkøen’s Åzzie , Ekso del Giarizzo/Falkøen’s Nikita.  BIM

           E: krista Sørensen

Nr.2    Ingo av Waltzygården, Naxos v. Frankengold/Olina v.Holtkämper Tor

            E:Olav Espedalen  og Malin Svalebjørg

 

4-6mnd tispe , 3 ( 3 rød)

Nr.1     Neverkilen’s Akita, Yenn v. Noort/Falkøen’s Kuba   BIR

            E:Kjell O. Olsen/ Kai Sørensen

Nr.2.     Manto’s Negro’s Grandhi, Esko del Giarizzo/Cayira’s Elke

            E.:Luis Olea

Nr.3     Abiaga’s Dharma Sunyiv. Hühnegrab/Abiaga’s Timjan

            E.: Niklas Frogner

 

6-9 mnd. Tispe 3 stk ( 3 rød)

Nr.1.     Falkøen’s Amira Zeus del Catone/Falkøens Hanna M   BIR  (langhår)

Nr.1.     Jenna av Waltzygården  Naxos v. Frankengold/Ebafarmen’s Justice

             E.: Magne E. Rygh

Nr.2.     Mischa av Trinento  Remo v. Fichtnschlag / Xantia av        trinento

              E.: Ragnhild B. Eriksrød/Torill E. Groth

 

UTSTILLINGEN

JK hanh. 2 stk (2 rød)

Falkøens X-King   E-1-4bhk ck

Zeus d. Catone/Falkøens Nikita

E.: Bent Nicolaisen

 

Bar-Baras X-Fenris E-2

Xento v. Bisschofsheim/C-Vilje av Chamirox)

E.:Eline Norschau

 

AUK hanh 1 stk(1rød)

Falkøens Wegas E-1 ck  res.cert 2 bhk

Vento v.d. Hopfenhalle/Haweto Zaskia

E.: Chris R. Simmons

 

BK hanh 2 ( 2 rød)

Falkøens L-Hatchi E-1-ck-cert-1bhk, BIM

Zeus d. Catone / Rea v. Hamburger Land

E.: Astrid Jensen

 

Calippo Ober E-2 ck 3 bhk

E.: Susanne og Søren Jensen

 

AK hanh. Langhår

Falkøens Q-Banq E-1-ck,cert

Vento v.d. Hopfenhalle / Austhallets Jessie

E.: Jenny Andersen

 

JK tispe 4 ( 4 rød)

Abiagas Carma E-1-ck, cert 1 btk BIR

Omen d. Rathaus/Abiagas Windi

E.:Niklas A. Frogner

 

Falkøens Ulla E-2ck, 3 btk

Zeus d. Catone/Neverkilens Becky

E.:John E. Myklebust

 

Beibars Prima E-3 ck

Rothcos Ashan Kahn/Pasofinos Jaffa Propell

E.: Wenche Røvreit

 

Beibars Please Me E-4

Rothcos Ashan Kahn/Pasofinos Jaffa Propell

E.: Wenche Røvreit og Magne Henne

 

AUK Tispe 1 ( 1 rød)

Gildewangens Ica E-1

Rotchos Ashan Kahn / Ebafarmens Justice

E.:Magne E. Rygh

 

AK tispe 3(3rød)

Ingodds Ricki E-1-ck

Paer v.Hasenbom/Berchshills Cindy

E.:Kjell H. Antonsen

 

Beibars Nelly E-2

Beibars Ibo/Hawetas Zaskia

E.:Magne Henne

 

Chelsi av Trinento V-3

Ingodds Agassi/Vivi aus Agrigento

E.:Troill og Trond Groth

 

BK tispe 2 ( 2rød)

Jolizis Rizzanna E-1-ck-res.cert-2 btk

Quinto v. Farbenspiel/Dorkas v. Astral

E.: Jeanette Knutsen

 

Falkøens Lucka

Zeus d.Catone/Rea v. Hamburger Land

E.: Kjell Olav Olsen og Olav Nordskog

 

LP konk.

Dommer i samtlige klasser på lydighetsprøvene var Øystein Ødegaard.

 

Klasse I 1stk( 1 gul)

Klasse II 4stk ( 3 gul, 1 im)

Klasse III 1stk ( 1gul)

Klasse Elite   4stk ( 2rød,1blå,1gul)

Nr.1     297,5p. Hugo, Border Collie. E.: Marianne J. Hagen

Nr.2     273 p. Flips Ben, Border Collie . E.: Anniken Rekstadvik