30. okt, 2015

Avdeling Grenland Ønsket lørdag 10. Oktober -15 alle velkommen til vårt årlige arrangement. Vi arrangerte Spesialutstilling med valpeskue og Lydighetsprøver for alle raser i Herkules Idrettspark i Skien. Dommer på utstillingen var Michael Lumby (Dansk) og Trond Morten Teigen var dommer i lydighetsringen.

 

Avdelingen var svært fornøyd med deltakelsen i lydigheten, så mange har vi aldri hatt! Utstillingen var også vellykket med godt oppmøte og godt humør.

Takk til alle frivillige, både i og utenfor klubben for kjempeinnsats både før og på arrangementsdagen!

 

Resultatene ble som følger: 

 

RESULTATLISTE VALPESKUE, UTSTILLING OG LP

AVD.GRENLAND 10. Oktober 2015

Dommer valp og utstilling: Michael Lumby

 

6-9-mnd hanhund (4 = 4 Meget Lovende)

ML-1 og 1 BHK-BIM Beibar’s Ringo E: Magne Henne O: eier (F.: IPO 3 Jim v. Holtkämper Hof – M: Olina v. Holtkämper Tor)

ML-2 og 3 BHK Falkøen`s M-Zenon E: Bente Risdal O: Wenche Olsen og Kjell Olaf / Jørn P. Sønslien (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: BH AD SCHH1 KKL1A IPO 1 Falkøen’s Nikita)

ML-3 – 2 BHK Beibar’s Rinti E.: Harald Uldal O: Magne Henne, Wenche Rørtveit, 3739 Skien (F.: IPO3 Jim V. Holtkämper Hof – M.: Olina v. Holtkämper Tor)

ML-4 Team Marlboro Chako E.: Terje Vehus, O.: - (F.: SCH3 Omen V. Radhaus – M.: BH AD SCHH3 AK8DE Team Marlboro Tasha 

 

4-6- mnd. Tispe (3= 3 Meget Lovende)

ML-1 – 1 BTK- BIR Falkøen’s Rea E: Olav Nordskog, Kjell Olaf Olsen O: Wenche Olsen, Kjell O. Olsen, Jørn P. Sønslien (F.: BH AD IPO 1 Newton V. Frankengold – M.: IPO 1 Falkøen’s Lucka)

ML-2 Nixie av Exram E: Geir Lauvdal, O: Bente og Terje Wehus

(F.: BH AD IPO 1 Laban V. Emkendorfer Park – M.: BH Falkøen’s Gling)

ML-3 Nila av Exram E: Jan Georg Libermann, O: Bente og Terje Wehus

(F.: BH AD IPO 1 Laban V. Emkendorfer Park – M.: BH Falkøen’s Gling)

 

6-9- mnd. Tispe (3= 3 ML)

ML-1-2 BTK Falkøen’s Nala E: Kjell Olaf Olsen og Alfons Licher O: Wenche og Kjell Olaf Olsen / Jørn P. Sønslien. (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: IPO 1 Falkøens Lea)

ML-2 Xentha av Zynken E.: Magne Henne O.: Ingemann og Anita Auestad / Knut Arild Ljåstad. (F.: BH AD IPO3 Chicco V. Hammelsbacher Hof – M.: AD BH IPO 1 Gaia av Zynken

ML-3 Falkøen’s Nora-Pepin E: Kjell Olaf Olsen og Alfons Licher O: Wenche og Kjell Olaf Olsen / Jørn P. Sønslien. (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: IPO 1 Falkøens Lea)

 

Utstilling – normalhår

Juniorklasse hanhund: (2= 1 rød, 1 CK – 1 IM)

E-1-CK -4BHK Masco Tyson av Exram E.: Geir Joar Melhus, O.: Bente og Terje Vehus (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: Falkøens Gling)

IM Furengs Zacko E.: Harry Søderstrøm, O.: Therese Danielsen (F.: IPO1 Lyagers Palermo – M.: BH AD Jolizis Farah)

 

Unghund klasse hanhund: (1=1 IM)

IM Beibar`s Quanto E.: Frode Brakstad O.: Magne Henne, (F.: BH IPO1 Oberon V. Funkenspiel – M.: Olina V. Holtkämper Tor)

 

Åpen klasse hanhund (2=2 rød, 1CK)

E-1-CK-3 BHK Neverkilen’s Ayamas E: Rune Sørensen O: Kai Svendsen (BH AD SCHH1 IPO2 IPO3 Yenn v. Noort – SCHH3 Falkøen’s Kuba)

E-2 Bar-Baras X-Fenris E.: Eline R. Norschau O: Terje M. Kristoffersen (Bh AD SCHH2 Xento v. Bisschofsheim – BH AD SCHH1 C-Vilje av Chamirox)

 

Brukshundklasse hanhund (3=2 rød, 1 im, 2CK,1 CERT, 1RES.CERT)

E-1 CK CERT 1BHK BIM IPO 1 Falkøens Wegas E.: Chris Ruben Simmons, O.: Wenche og Kjell Olaf Olsen / Jørn P. Sønslien. (F.: BH AD SCHH3 Vento V. Der Hopfenhalle – M.: IPO1 BHP3 Hawetos Zaskia)

E-2 CK-res.CERT-2 BHK Luciano av Locathelli E.: Tor O. Aspengren, O.: Kjell og Gjertine Pollestad, (F.: BH AD SCHH3 Ober V. Bad-Boll – M.: Skeidars j`adore)

IM BH AD IPO3 Calippo Sultan E.: Haitham Sobieh, O.: Susanne og Søren Jensen, (BH AD SCHH3 FH1 Naxos V. Frankengold – M.:AD BH SCHH1 Calippo Jamie)

 

Juniorklasse tisper (2= 2 rød-2 CK, 1 Res.CERT)

E-1 CK Res.CERT 2 BTK Veemtroppens Kia E.: Bernhard og Else Grønnevik O.: Tor Aspengren, (F.: Luciano av Locathelli – Veemtroppens Gunhild)

E-2-CK Team Marlboro Rose E.: Terje Vehus, O.: Per Frost

 

Unghund Klasse tispe (1= 1 rød)

E-1 Falkøen’s Hera E.: Signe Christine Daalandhol, O.: Wenche og Kjell Olaf Olsen / Jørn P Sønslien, (F.: BH AD SCHH1 IPO 2 IPO3 Yenn Van Noort – M.: IPO 1 Falkøen’s Lucka)

 

Åpen klasse tispe (1= 1 rød, 1 CK)

E-1 CK Rallarbos Yenni E.: Tore Mehlum og Renate Andersen, O.: Petter og Tore Mehlum/Tommy Oftedal, (F.: IPO 3 Jhay Do Mhuramel – M.: BH AD SCHH3 Dana V. Elzmündungsraum)

 

Brukshundklasse tisper (3=2rød, 1 blå, 2 CK, 1 CERT)

E-1, CK, CERT-1 BTK-BIR Team Marlboro Tasha E.: Terje Vehus, O.: Per Frost, (F.: BH AD SCHH3 Zerxis V. Osterberger-land – M.: Team Marlboro Jara)

E-2 CK-4 BTK Veemtroppens Gunhild E.: Tor Aspengren og Else Grønnevik, O.: Tor Aspengren, (F.: N SE UCH NV-11 BH AD SCHH1 Rotchos Ashan Kahn – M.: BH SCHH1 AD Hossy V. Bad-Boll)

G-3 IPO1 Cutulus Kobra E.: Klaus Erik Gravgaard, O.: Mia Oest Olsen, (F.: Drago V. Patriot – M.: Jamaica v. Der Mohnwiese)

 

Championklasse – tisper (1= 1 rød, 1CK)

E-1-CK-3BTK SE DK UCH BH AD IPO1 Jolizis Rizanna E.: Jeanette Espegren Dutta, O.: Linda C. Fredriksen/Siw H. Thorslund, (F.: BH AD SCHH2 Quinto V. Farbenspiel – M.: BH AD Dorkas V. Astral)

 

Veteranklasse Tispe

E-1-CK BH AD IPO1 NORD UCH NVV-14 NORDVV-14 LPI Ghera av Perlegården E.: Jeanette Espegren Dutta, O.: Kjell Nymoen, (F.: SCHH3 Uno V. Trumpetersprung – M.: Stjernelias Lexie)

 

Åpen klasse Hannhund Langhår (1=1 rød,1 CK, CERT)

E-1 CK, CERT 1 BHK BIR Falkøen’s Q-Banq E: Jenny Andersen O: Jens P. Sønslien (BH AD ACHH3 Vento v.d. Hopfenhalle – BH AD SCHH1 Austhallets Jessie)

 

Juniorklasse Tispe Langhår (1=1 rød)

E-1 Maiken av Exram E.: Yvonne Engdahl, O.: Bente og Terje Vehus, (F.: IPO 1 AD BH Arthos Kaizen – M.: BH Falkøen’s Gling)

 

Resultater Lydighetsprøver   Dommer: Trond Morten Teigen

Klasse I (11=4 rød,1 blå, 2 gul, 3 0, 1 IM)

Klasse II (2= 2 gul)

Klasse III (1=1 gul)

Klasse Elite (5=2 rød, 1 gul, 1 0, 1 IM)


 

Klasse I

  1. Premie –

    184p. Bonita (Golden Retriever) E.: Stine Røssum, O.: Bente Larsen

    175,5p. BH Bar-Baras X-Fenris (Schæfer) E.: Eline R. Norschau, O.: Terje M. Kristoffersen

    174p. Fluffy (Blandingshund) E.: Gro Bråstein, O.: -

    171,5p. Vatnebygdas Os Gyda (Norsk Buhund) E.: Anne Marthe Fæhn Hanedalen, O.: Marianne Rønning

     

  2. Premie

    146,5p. Izgaras Extraordinary (Tervueren) E.: Marie Helene Torsnes, O.: Heidi og Bjørnar Hagen

     

  3. Premie

    139,5 Onkel Epos Cera A Quintana (Berner sennenhund) E.: Kristin Broch Dahl, O.: Merethe Nielsen

    105p. BH Haukåsens Denn Etter Una (Schæfer) E.: Hilde Westad Christiansen, O.: Hilde Westad Christiansen

     

  1. Premie

    98p. Gromguttens Aldeles Adorable Alma (Berner Sennenhund) E.: Kristin Broch Dahl, O.: Kristin Broch Dahl

    89p. Yapyards Sunshine (Riesenschnauzer) E.: Magdalena Wood og Terje Melquist, O.: Trine Madsen og Atle Rånes

    48p. Te-Lexie (Schæfer) E.: Silje Larsen, O.: Terje Ellefsen

     

IM

    0p. La Leias Doughty Darius (Dvergschnauzer) E.: Liva Espedalen, O.: Frida Tjernberg

 

 Klasse II

  1. Premie

    127p. Nesbakkens Kelly (Border Collie) E.: Bente Somdal, O.: Linn Kristin Flaten

    106p. BH Nanduhrias Hasufel (Groenendael) E.: Veronica Olsen, O.: Kristine Bjørnå Vinje

 

Klasse III

2.Premie

        247p. Vargfjells Dark Angel Mozilla (Schæfer) E.: Vigdis Knutsdotter Stifjell, O.: Knut Oskarsen

 

 Klasse Elite

  1. Premie

    260p. N LCH Izgaras Eikki (Tervueren) E.: Geir Brandtzæg, O.: Heidi og Bjørnar Hagen

    258p. Works Ella (Border Collie) E.: Berit Kirkaune, O.: Kristin Løkkemo

     

3.Premie

        219p. BH I-Lexie av Lisgard (Schæfer) E.: Toril Marie Kragseth Sletner, O.: Lisbeth Kvinge/Ingar Brøderud

 

0.Premie

        152,5p. Aussie Gårdens Spice It Up (Australian Shepherd) E.: Anne Vesterdalen/Olav Viki, O.: Kate Svanberg og Tone Valentin Andersen

 

IM

        0p. Hottonias Cnallgo Diva (Border Collie) E.: Gudrun Tønnesøl Rystad, O.: Mona Eidesmo/Tove Andersen

27. sep, 2014

Avdeling Grenland arrangerte Spesialutstilling med valpeskue og Lydighetsprøver alle raser i Herkules Idrettspark i Skien lørdag 27.september. Dommer på ustillingen var Sven Erik Lundkvist og Øystein Ødegaard var dommer i lydighetsringen.

Utstillingen ble arrangert i flott høstvær og dommerne gjorde sitt til at stemningen var meget god både i og utenfor ringene.

Avdelingen var fornøyd med deltakelsen i utstillingsringen. Vi kunne ønsket oss noe større deltakelse i lydighetsringen.

Takk til alle hjelperne for kjempeinnsats både før og på arrangementsdagen!

 

Inger Kristiansen

 

Resultatene ble som følger: 

 

RESUILTATLISTE VALPESKUE, UTSTILLING OG LP

AVD.GRENLAND 27.SEPTEMBER 2014

Dommer valp og utstilling: Sven Erik Lundkvist

 

4-6-mnd hanhund ( 5 = 5 Meget Lovende)

ML-1 BIM Beibar’s Qompis E: Magne Henne, Trommedalsvn.6, 3739 Skien

O: eier,  F.: BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel – M: Olina v. Holtkämper Tor)

ML-2 Remo av Trinento  E:Rolv  Bendigtsen, Sande i Vestfold O: Trond-Egil og Torill Groth, Sande i Vestfold (Bh IPO3 Untox v. Göyzberg – IPO 1 Diva av Trinento)

ML-3 Beibar’s Quanto  E: Frode Brakstad O: Magne Henne, Wenche Rørtveit, 3739 Skien (BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel –  Olina v. Holtkämper Tor)

ML-4 Fughita’s Ouzo E: Aslaug A. Slora, O: Sølvi Irene Hansen, 1890 Rakkestad (BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel – Tana v. Trumpetersprung)

 

4-6- mnd tispe ( 7= 7 Meget Lovende)

ML-1 Falkøen’s Haifa BIR – Beste valp E:Olav Nordskog, Kjell Olaf Olsen O: Wenche Olsen,Kjell O. Olsen, Jørn P. Sønslien (BH AD SCHH 1 IPO 2 IPO3 Yenn V. Noort – IPO 1 Falkøens Lucka)

ML-2 Falkøen’s Hannah Leia E:  Wenche Olsen,Kjell O. Olsen, Jørn P. Sønslien, O: eier

(BH AD SCHH 1 IPO 2 IPO3 Yenn V. Noort – IPO 1 Falkøens Lucka)

ML-3 Beibar’s Qissy  E: Ragnhild Dyrland, O: Magne Henne, Wenche Rørtveit, 3739 Skien (BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel –  Olina v. Holtkämper Tor)

ML-4 Beibar’s Queen E: Arild Andersen, O: Magne Henne, Wenche Rørtveit, 3739 Skien (BH IPO 1 Oberon v. Funken Spiel –  Olina v. Holtkämper Tor)

 

6-9- mnd tispe Langhår  (2= 2 ML)

ML-1 BIR Ussie av Zynken  E: Anita Auestad og Ingemann Auestad, O:  Anita og Ingemann Auestad/Knut A. Ljåstad (BH AD SCHH1 IPO2 IPO3 Yenn v. Noort – SCHH1 Team Marlboro Quess)

ML-2 Panda av Trinento E: Hanne Larsen Fjeldaas, O: Trond-Egil og Torill Groth, Sande i Vestfold (N UCH Bh Ad IPO3 Owinn’s Warro – BH Chelsi av Trinento)

 

Utstilling – normalhår

Juniorklasse hanhund: (2= 2 rød – 1CK)

E-1-CK -4BHK Falkøen’s Eros E: Stine Eriksen, O: Wenche o Kjell O. Olsen/Jens P. Sønslien (SChh1 Turku de Gold Shark – BH AD IPO1 Falkøen’s Oray)

E-2  Tex av Zynken E: Magne Henne, O: Anita og Ingemann Auestad/Knut A. Ljådal, (N UCH Bh AD IPO3 Owinns Warro – AD BH IPO1 Gaia av Zynken)

 

Unghund klasse hanhund: (3=3 rød , 1 ck 1 res.cert)

E-1 CK res.CERT 2BHK Welincha’s Odin ERobert Olsen, O: Ragnhild og Leif V. Belgen (BH AD  SCHH1 Kratmosens Blake – BH AD IPO 1 N UCH Welincha’s Yes)

E-2 Cross av Zynken E: Anita Auestad O: Ingemann og Anita Auestad/Knut A. Ljådal, (SCHH3 Fulz di Zenevredo – SCHH1 Team Marlboro Quess)

E-3 Neverkilen’s Ayamas E: Rune Sørensen O: Kai Svendsen ( BH AD SCHH1 IPO1 IPO3 Yenn v. Noort – SCHH3 Falkøen’s Kuba)

 

Åpen klasse hanhund ( 2=2 rød, 1CK)

E-1 CK 3BHK Gandhi av Trinento E: Trond-Egil Groth, O: Eier  (INT N SE UCH BH AD SCHH# NV-05 Ingodd’s Agassi – BH AD SCHH1 Ulta av Trinento)

E-2 Bei-Baras X-Fenris E. Eline R. Norschau/Atle Iversen Brekke O: Terje M. Kristoffersen (Bh AD SCHH2 Xento v. Bisschofsheim – BH AD SCHH1 C-Vilje av Chamirox)

 

Brukshundklasse hanhund (2=1 rød, 1 im, 1CK,1CERT)

E-1 CK CERT 1BHK BIR Owinn’s Wasco E: John Harald Pedersen, O: Anne og Oddbjørn Winther, (  SCHH2 Dux v.d. Glockenheide – BH AD SCHH1 Carma d. Haut Mansard)

 

Juniorklasse tisper  (3= 2 rød, 1 im, 1 CK)

E-1 CK Falkøen’s Chanell E:Wenche og Kjell O. Olsen/Jørn P. Sønslien, O: eier (BH AD SCHH1 IPO2 IPO3 Yenn v. Noort – SCHH1 SCHH2 Flexi v. Zellwaldrand)

E-2 Supra av Zynken E: Eva Maria Birkeland, O: Anita og Ingemann Auestad/Knut A. Ljådal (BHAD SCHH IPO1 IPO3 Yenn v. Noort – BH AD SCHH1 Sunny v. Zisawinkel)

 

Unghund Klasse tispe (5= 4 rød, 1 blå, 2 CK)

E-1 CK Welincha’s Olly  E: Leif V. Belgen O: Ragnhild og Leif Vidar Belgen (BH AD SCHH1 Kratmosens Blake – BH AD IPO1 N UCH Welincha’s Yes)

E-2 CK Quanzi av Zynken E: Per Ivar Iversen og Ingemann Austad O: Anita og Ingemann Austad/Knut A. Ljåstad (SCHH3 Futz d. Zenevredo – SCHH1 Team Marlboro Quess)

E-3 Wenlicha’s O’lala E: Bente Irene Johnsen O: Ragnhild og Leif V. Belgen  (BH AD SCHH1 Kratmosens Blake – BH AD IPO1 N UCH Welincha’s Yes)

E-4 Fjella’s Che’ri D.X. E: Linda og Tommy Karlsen O: Tom Atle Nohr/Monica Otte (BH AD SCHH1 Xantos v. Zabershof – BH Rinnrisla’s Damica)

 

Åpen klasse tispe (7= 5 rød, 1 blå, 1 im, 2 CK)

E-1 CK, 4BTK Only av Zynken  E: Ingemann Auestad O: Anita og Ingemann Auestad/Knut A. Ljådal (N SE UCH NV11 BH AD SCHH1 Rothco’s Ashan Kahn – BH AD SCHH1 Qarma av Zynken)

E-2 CK Romi’s Pepita E: Annelie Wreming og Marit Høve  O: Rolf Mangeurd/Trond Aagesen (SCHH3 Hagadahl’s Figo – INT N S UCH BH AD SCHH3 Romi’s Jessa)

E-3 Ira av Trinento E: Trond-Egil Groth og Ragnhild Eriksen, O: Torill og Trond-Egil Groth, (BH AD SCHH3 IPO3 Renzo v. Holtkämper See – BH AD SCHH1 Xantia av Trinento)

E-4 BH AD Ebafarmen’s Justice E: Arild S. Andersen O: Freddy Flinthage, (BH AD SCHH3 N UCH Ebafarmen’s Grizzly – BH AD SCHH1 Gildewangen’s Tiffany)

 

Brukshundklasse tisper (3=3rød, 3 CK, 1 cert, 1 res cert)

E-1, CK, CERT 2 BTK Falkøen’s Selma E: Roald Sørensen, Kjell O. Olsen O: Wenche og Kjell O. Olsen/Jens P. Sønslien (BH AD SCHH3 Omen v. Radhaus – SCHH3 N UCH Falkøen’s Ariel)

E-2 CK, res.CERT  3 BTK Welincha’s Faiza E: Kristin Karlsen O: Ragnhild og Leif V. Belgen (BH AD SCHH2 N UCH Welincha’s Yaro – BH Welincha’s Uta)

E-3 CK, Pasofino’s Nikki E: Magne Henne og Wenche Røvtveit, O: Inger Marie og Kjetil Buer (BH AD SCHH3 Solo v. Köttersbusch – Ebafarmen’s Indy)

 

Championklasse – tisper (1= 1 rød, 1CK)

E-1, CK, 1BTK, BIM N UCH BH AD IPO 1 Romi’s Odi E: Britt Håvi  O: Rolf Mangerud/ Trond Aagesen ( SCHH1 Furbo Degli Achei – INT N S UCH BH AD SCHH3 Romi’s Jessa)

 

Åpen klasse Hannhund Langhår (1=1rød, CK,CERT)

E-1 CK, CERT 1 BHK BIR Falkøen’s Q-Banq E: Jenny Andersen O: Jens P. Sønslien (BH AD ACHH3 Vento v.d. Hopfenhalle – BH AD SCHH1 Austhallets Jessie)

 

Oppdretterklasse

Kennel Welincha E: Ragnhild og Leif Vidar Belgen ble tildelt HP, og hederlig omtale.

 

Resultater Lydighetsprøver   Dommer: Øystein Ødegaard

Klasse I ( 1=1gul)

Klasse II ( 2= 1 gul, 1 0,)

Klasse III (3=2 gul, 1 0,)

Klasse Elite (2=1 blå, 1 0)


 

21. sep, 2013

RESULTATER FRA ARRANGEMENTET PÅ KLYVE IDRETTSBANE 21 SEPTEMBER 2013 

Dommer på valpeskue og utstilling var Leif Belgen.

 

VALPESKUE 

4-6-mnd. Hanh. 2 (1 im, 1 rød)

Nr. 1     Nic av Trinento , Rothco’s Ashan Kahn/Thelma av Trinento.

            E.: Erling M. kristiansen

 

6-9-mnd hanh: 2 (2 rød)

Nr1     Falkøen’s Åzzie , Ekso del Giarizzo/Falkøen’s Nikita.  BIM

           E: krista Sørensen

Nr.2    Ingo av Waltzygården, Naxos v. Frankengold/Olina v.Holtkämper Tor

            E:Olav Espedalen  og Malin Svalebjørg

 

4-6mnd tispe , 3 ( 3 rød)

Nr.1     Neverkilen’s Akita, Yenn v. Noort/Falkøen’s Kuba   BIR

            E:Kjell O. Olsen/ Kai Sørensen

Nr.2.     Manto’s Negro’s Grandhi, Esko del Giarizzo/Cayira’s Elke

            E.:Luis Olea

Nr.3     Abiaga’s Dharma Sunyiv. Hühnegrab/Abiaga’s Timjan

            E.: Niklas Frogner

 

6-9 mnd. Tispe 3 stk ( 3 rød)

Nr.1.     Falkøen’s Amira Zeus del Catone/Falkøens Hanna M   BIR  (langhår)

Nr.1.     Jenna av Waltzygården  Naxos v. Frankengold/Ebafarmen’s Justice

             E.: Magne E. Rygh

Nr.2.     Mischa av Trinento  Remo v. Fichtnschlag / Xantia av        trinento

              E.: Ragnhild B. Eriksrød/Torill E. Groth

 

UTSTILLINGEN

JK hanh. 2 stk (2 rød)

Falkøens X-King   E-1-4bhk ck

Zeus d. Catone/Falkøens Nikita

E.: Bent Nicolaisen

 

Bar-Baras X-Fenris E-2

Xento v. Bisschofsheim/C-Vilje av Chamirox)

E.:Eline Norschau

 

AUK hanh 1 stk(1rød)

Falkøens Wegas E-1 ck  res.cert 2 bhk

Vento v.d. Hopfenhalle/Haweto Zaskia

E.: Chris R. Simmons

 

BK hanh 2 ( 2 rød)

Falkøens L-Hatchi E-1-ck-cert-1bhk, BIM

Zeus d. Catone / Rea v. Hamburger Land

E.: Astrid Jensen

 

Calippo Ober E-2 ck 3 bhk

E.: Susanne og Søren Jensen

 

AK hanh. Langhår

Falkøens Q-Banq E-1-ck,cert

Vento v.d. Hopfenhalle / Austhallets Jessie

E.: Jenny Andersen

 

JK tispe 4 ( 4 rød)

Abiagas Carma E-1-ck, cert 1 btk BIR

Omen d. Rathaus/Abiagas Windi

E.:Niklas A. Frogner

 

Falkøens Ulla E-2ck, 3 btk

Zeus d. Catone/Neverkilens Becky

E.:John E. Myklebust

 

Beibars Prima E-3 ck

Rothcos Ashan Kahn/Pasofinos Jaffa Propell

E.: Wenche Røvreit

 

Beibars Please Me E-4

Rothcos Ashan Kahn/Pasofinos Jaffa Propell

E.: Wenche Røvreit og Magne Henne

 

AUK Tispe 1 ( 1 rød)

Gildewangens Ica E-1

Rotchos Ashan Kahn / Ebafarmens Justice

E.:Magne E. Rygh

 

AK tispe 3(3rød)

Ingodds Ricki E-1-ck

Paer v.Hasenbom/Berchshills Cindy

E.:Kjell H. Antonsen

 

Beibars Nelly E-2

Beibars Ibo/Hawetas Zaskia

E.:Magne Henne

 

Chelsi av Trinento V-3

Ingodds Agassi/Vivi aus Agrigento

E.:Troill og Trond Groth

 

BK tispe 2 ( 2rød)

Jolizis Rizzanna E-1-ck-res.cert-2 btk

Quinto v. Farbenspiel/Dorkas v. Astral

E.: Jeanette Knutsen

 

Falkøens Lucka

Zeus d.Catone/Rea v. Hamburger Land

E.: Kjell Olav Olsen og Olav Nordskog

 

LP konk.

Dommer i samtlige klasser på lydighetsprøvene var Øystein Ødegaard.

 

Klasse I 1stk( 1 gul)

Klasse II 4stk ( 3 gul, 1 im)

Klasse III 1stk ( 1gul)

Klasse Elite   4stk ( 2rød,1blå,1gul)

Nr.1     297,5p. Hugo, Border Collie. E.: Marianne J. Hagen

Nr.2     273 p. Flips Ben, Border Collie . E.: Anniken Rekstadvik

14. sep, 2012

RESULTATER FRA ARRANGEMENTET PÅ HERKULES 22.OKTOBER 

Dommer på valpeskue og utstilling var John G. Torsvik

 

VALPESKUE

4-6- mnd. Hann

Nr.1     Falkøen’s Olaf, Eier: Svenn Børre Steinsland

Nr.2     Falkøen’s Messi, Eier Roald Sørensen

Nr.3.    Rewyr’s d\Dartagnan, Eier: Hanne Lin Prestegård

 

6-9-mnd. Hann

Nr. 1    Lennox av Locathelli  BESTE VALP  BIR Eier K. og G. Pollestad

Nr.2     Falkøen’s Lotus Eier: Frank ødegaard

 

4-6-mnd tispe

Nr.1     Beibars Nellie, Eier: Jan Marthinsen/Magne Henne  BIM

Nr.2     Beibar’s neith Nyx Eier: Inger Kristiansen

Nr.3     Falkøen’s Niki. Eier: Sobieh Haitham

Nr.4     Falkøen’s M-Techa Eier Hans Andersson

Nr.5     Beibar’s Niki Eier Ragnhild Dyrland

Nr.6.    Beibar’s Nirvana. Eier Astrid Berge

 

6-9-mnd. Tispe

Nr.1     Falkøen’s Lucka          Eier: Kjell O. Olsen

Nr.2     Beibar’s Madonna        Eier: Emma Svanlund

 

UTSTILLING

JK Hann  ( 1 rød)

Nr. 1    K-Ajax av Zynken  Ex. Nr.1  Eier: Asbjørn Laastad

 

AUK hann ( 1rød)

Nr. 1    Ulvebo’s Yaron Ex nr.1           Eier: Vidar Pedersen/Ane Brekke

 

AK hann ( 2 rød)

Nr. 1    Falkøen’s Akito Ex nr.1, CK,Cert 2 BHK Eier: Dagfinn Falck

Nr.2     Beibar’s Gary EX nr.2 CK Eier: Erik Gunnestad

 

Brukshundkl. Hann (2 rød)

Nr.1     Ausenberg’s Chess Ex nr.1 CK 3 BHK Eier: Terje Lunsrud

Nr.2     Falkøen’s Tommi Ex nr.2 CK ¤ BHK Eoer: Sobieh Haitham

 

Champkl. Hann  ( 1 rød)

Nr.1. Ekko av Locathelli Ex nr.1.CK 1 BHK BIM Eier: Arvid Egil Aarvik

 

JK tispe (2 rød)

Nr.1.    Falkøen’s Gini Ex nr.1CK Eier: Dag Olaf Olsen

Nr.2     Falkøen’s Gling  EX nr.2 Eier: Frank Ødegaard

 

AUK tispe (1 rød)

Nr.1.    Ulvebo’s Yara EX nr.1. CK 4 BTK Eier: Magne Henne/Trond Eriksen

 

AK tispe

NR. 1  Goodiva av Lochathelli Ex nr.1.CK  Eier: Kjell PolleastadGjertine Marcel

Nr.2     Ærna av Svebø EX nr.2 CK

Nr. 3    Ausenberg’s Chiwa Ex.nr.3  Eier: Helena Johansen

 

Bruksh.klasse tispe

Nr.1     Veemtroppen’s Æ E Ærna Ex nr.1 Ck, Cert 3 BTK Eier: Christine Olsen

Nr.2     Lotte vom Streek Ex nr.2 CK Eier: Sven Børre Steinsland

 

Champ.klasse Tispe

Nr.1     Falkøen’s Ariel EX nr.1 CK 1 BTK, BIR Eier: Rune Olsen

Nr.2     Lundegården’s Briiza Ex nr.2. CK 2 BTK, Eier: Tine og Lars Lunde

 

Vet.tispe

Nr.1     Falkøen’s Cindi Exnr.1            Eier: Kjell Olaf Olsen

Nr.2     Falkøen’s Dima           VG      Eier: Magne Henne.

 

RESULTATLISTE LP-PRØVER

Dommer i samtlige klasser lydighetsprøver var Terje Haugen

 

Klasse I:  5 deltakere

Nr. 1 Blandingshund – Busy 187 p.

            Eier: Terje Lystad, Kongsberg

Nr.2    Belgisk Fårehund – Barkeless Foruna Farenheit 168 p.

            Eier: Kjersti Johansen, Drammen

Nr. 3   Schäferhund – Falkøen’s Era 148 p.

            Eier: Bente Engebretsen, Skien

 

Klasse II: 8 deltakere

Nr.1.   Rottweiler – Star Runner’s Akita av Haico 145 p.

            Eier: Liv Marit og Robert Poosz

Nr.2    Belgisk Fårehund – Barkeless Bazooka Butbite 141,5 p

            Eier:Mona Kristin Fediuk,

Nr.3    Doberman – Wshivas Diva v. Schutzart 125.5 p.

 

Klasse III: 5 deltakere

Nr.1    Border Collie - Kelligårdens Evita. 250 p

Eier:Liv Mcdovell

Nr.2    Rottweiler –Bernweilers Whisky 205 p

            Eier: Berit Halvorsen

Nr.3    Schäferhund – Vargfjell’s Dark Angel Mozilla 156.5 p.

            Eier: Vigdis Knutsdottir Stifjell, Kongsberg

 

Klasse ELITE: 10 deltakere

Nr.1    Border Collie – Kronvallarens Extra          300p.

            Eier: Monica Reiersen, Tønsberg

Nr.2    Border Collie – Tonedo’s Suprime Luce 288 p.

            Eier: Monica reiersen, Tønsberg

Nr.3    Border Collie - Kronvallarens Malte 267 p.

            Eier: Monica Wickstrøm, Tønsberg