Resultater Tysk mønster 30/8-20

I strålende sensommervær arrangerte vi i avdeling Grenland utstilling etter tysk mønster i Herkules Idrettspark.

Det var i alt 42 påmeldte ekvipasjer. Dommer var Ulla Søgaard Hansen som sørget for eminent bedømmelse, og dermed sørget for at stemningen i og utenfor ringen ble topp.

Takk til utstillerne for sporty oppførsel og godt humør til tross for strenge smittevernsregler.

Styret retter en takk til alle medlemmer som gjorde det mulig å gjennomføre arrangementet prikkfritt.

Resultate er som følger;

4-6 mnd hanhund (2 = Meget lovende)

ML nr.1 Rustøl’s Wambo (Tell v. Ghattas/Rustøl’s Glow)

E: Tom Stølen

ML nr2 Uran av Exram (Team Marlboro Uno/Team Marloros Rose)

chorzc

6-9md tispe (3=Meget Lovende)

ML nr 1 Fancy av Trinento (Willas v. Suentelstein/Tascha av Trinento)

E: Torill og Trond Egil Groth

MLnr.2 Toga av Exram (Odylon v. Fichensclag/Rustøl’s O’Karla

E: Katrine Sætereng

ML nr.3 Fam av Trinento Willas v. Suentelstein/Tascha av Trinento)

E: Marianne Undem

6.9 mnd hanhud (2= 1 ML, 1 Lov)

ML nr 1 Hagadals Xavi (Marlo v Haus Tchorz / Falkøens Vanta)

E: Erik Grøsle og Kjell Olaf Olsen

9-12 mnd tispe (6=4 ML 1 Lov 1 overflyttet til Langhår

ML nr.1 Rustøl’s Venus ( Rustøl’s Goliath/Falkøens Tinkaghår)

E: Kenneth Løyning

ML nr 2 Ina av Zynken (Team Paka’s Gekko/Quanzi av Zynken)

E: Ingemann Auestad

ML nr 3 Falkøens Tinka (Mario v.Haus Tchorz/Falkøens Selma)

E: Roald Sørensen

6-9 mnd langhår

ML nr 1 Idyll av Zynken (Team Paka’s Gekko/Quanzi av Zynken)

E: Torild og Jon Ola Sviund

9-12 hanhund (3=2 ML, 1 lov)

ML nr 1 Olav av Svebø (Falkøens Vasko/Fanta av Svebø)

E: Tanya Lily Voss

ML nr 2 Beibars Taki (Aldo v. Grafenbrunn/Rustøls MiAmor)

E: Nancy Eriksen

 

Junior klasse tispe (4=3SG, 1 G)

SG 1 Ninni av Svebø (Falkøens Bono/Cindy av Svebø)

E: Svenn Børre Steinsland/ Bjørn Lundeberget

SG 2 Rustøl’s Tina II (Aldo v. Grafenbrunn/Rustøl’s Ilana)

E: Chrstopher Andersen/Mirko Kadach

SG 3 Delfi av Trinento (Rustøl’s Goliath/Qira av Trinento

E.:Torill E. Groth

 

Junior klasse Hanhuns (3=1 SG, 1 im, 1 overf Langhår)

SG 1 Rstøl’s Ullmann (Rustøl’s Goliat/Perle v.Pendler)

E: Tor Aspengren

Juiorklasse langår

SG 1Dihbo av Trinento (Rustøls Goliath/Qira av Trinento)

E: Ken Wike Hansen

 

Unghund klasse tispe (1= 1Sg)

SG 1 Rustøls Rania ( Omen v. Hattorfer-Lnd/Rustøls Ilana)

E: Tor Aspengren

Åpen klasse tisper (6=5Sg, 1 trukket)

SG 1Beibar’s Rosita (Jim v.Holtkamper Hof/Olina v. Holtkamper Tor)

E: Magne Henne

SG2 Rosebessy av Exram (Rustøls Goliath/Ofira v. Schwedenring)

E: Nancy Eriksen4

SG 3 Zamina Schæferborgen (Watson v. Thermodos/Wenke av Schæferborgen)

E: Tone Borgersen

 

Åpenklsse hanhund (2=1SG, 1 trukket)

 

SG1 Falkøens Iben (Falkøens Vasko/Falkøens Oxy)

E: Bjørn Arne Sanstå

 

Brukshund klasse tisper (2= 2 V)

V 1 Geisha Di Casa Beggiato (Labo v. Schollweiher/Niki Di Casa Beggiato)

E: Magne Henne

V 2 Tascha av Trinento (Fight v. Holtkämper Hof/ Yzzi av Trinento)

E:Trond Egil Groth

 

Brukshundklasse hanhund (4= 2V , 2 im)

V 1 Falkøens Bono (Goran v. Birstadter Hof/Falkøens Sheeba)

E: Kjell Olaf Olsen

V2 Rustøls Nero (Groovi Di Casa Massarelli/Rustøls Glow)

E: Stig A Kristiansen/Janne H Iversen

Brukshundklasse hanhund Langhår (1=1SG)

SG 1 Xantos v. Freese Land/Tee Jay v. Freese Land)

E: Torild og Jon Ole Sviund

Veteran klasse Tispe (2=2V)

V 1 Team Marlboro Tasha (Zerxis v. Osterbergerland/team Marlboro’s Jara)

E: Terje Vehus

V 2 Gildewangens Cissi (Rotcho’s Ashan Kahn/Gildewangens Zaffi

E: Magne Henne

 

Kennel Rusøl stilte gruppe og oppnådde HP.